Wycieczka do Fabryki Bombek oraz do Muzeum Dobranocek

05 grudnia uczniowie z klas 0 - III udali się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Rzeszowie. Dzieci mogły zapoznać się z procesem powstawania i malowania tych ozdób świątecznych. Po zakończeniu zwiedzania każde dziecko miało możliwość zakupu bombki z własnym imieniem, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.  Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie ich piękna kolorowa bombka.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie  Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. W Muzeum tym znajduje się zbiór ponad dwu i pół tysiąca pamiątek związanych z kultowymi dobranockami i filmami animowanymi dla dzieci. W muzealnych gablotkach nasi wycieczkowicze mogli podziwiać eksponaty związane z najstarszą polską dobranocką, czyli bajką o Jacku i Agatce. W tym niezwykłym muzeum prezentowana jest kolekcja bajkowych misiów. Na półkach mieszkają oryginalne lalki Misia Uszatka oraz jego przyjaciele: pieska Kruczka, Króliczka i Zajączka. W gablocie obok swoją siedzibę ma miś Colargol, który chciał śpiewać tak pięknie jak słowik. W dobranockowym muzeum obejrzeć można również gry, książeczki, obrazki, plakaty, talerzyki, kubeczki i wiele innych rzeczy z podobiznami dwóch bajkowych braci Bolka i Lolka. Mieszka tam także szczekający piesek Reksio oraz Koziołek Matołek, który wciąż szukał drogi do Pacanowa. Wszystkim dzieciom podobały się też eksponaty związane dobranockami z zagranicy. Dużo zachwytu budził bajkowy Krecik, który ubrany w niebieskie spodenki wesoło tańczył i mówił. Miłym zakończeniem wizyty w muzeum była projekcja bajki o Misiu Uszatku i Koziołku Matołku.