Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek 23 czerwca, po Mszy Świętej spotkaliśmy się w szkole by pożegnać ją na dwa wakacyjne miesiące. Klasa V pod okiem wychowawcy przedstawiła część artystyczną, następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody i wyróżnienia dla uczniów z wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce, tym ze stuprocentową frekwencją, wzorowym czytelnikom oraz super sportowcom. Rozstrzygnięto również całoroczny konkurs na najkulturalniejszego ucznia/ uczennicę szkoły. Następnie wszyscy udali się do swoich klas gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa i udali się na zasłużony wypoczynek.

Ziemia w naszych rękach

„Ziemia w naszych rękach” to hasło wydarzenia ekologicznego, które zorganizowali członkowie Eko – Komitetu dla całej społeczności szkolnej w dniu 25 kwietnia. Głównym celem  akcji było przedstawienie tego co nauczyliśmy się do tej pory na temat odpowiedzialnej konsumpcji. Program wydarzenia zawierał między innymi:
      *      wyświetlenie i omówienie prezentacji multimedialnej na temat projektu „Jedzmy odpowiedzialnie",
      *      rozdanie wydanej gazetki szkolnej – „To i owo o żywności,”
      *      projekcja filmów o tematyce ekologicznej – „Chemiczna pułapka”, „Gorzka prawda o cukrze".
        W czasie imprezy szkolnej dominował kolor pomarańczowy, dlatego podsumowaniem działań była degustacja soku marchewkowo – jabłkowego wyciśniętego z świeżych polskich marchewek i jabłek.

Dzień Matki 2017

Wizyta ks. biskupa Jana Wątroby
11 maja 2017

Lekcje z klasą - podsumowanie

W ramach realizacji programu Lekcje z klasą zostały przeprowadzone zajęcia według scenariuszy pobranych ze strony „Scenariusze zajęć”.  Pierwszym etapem naszej wędrówki była Wyspa Emocji. Zrealizowaliśmy trzy scenariusze:
            * "Jak ludzie przeżywają emocje?"
            * "Jak wydobywa się emocje?"
            * "Jak ukryć emocje w filiżance kawy?"
      Następnie udaliśmy się na Archipelag Dobrych Relacji. Drugim etapem  naszej wyprawy były lekcje:
            * „Kto w rodzinie jest najważniejszy?”
            * „Czym ludzie różnią się między sobą?”
      W trzecim etapie musieliśmy  dotrzeć na  Planetę Twórczego Myślenia. Udało nam się dzięki lekcji: „Ile pomysłów mieści się w głowie?” Z planety powróciliśmy do szkoły, ale wcześniej zbudowaliśmy KOSMOLOT. Tu bardzo pomocne okazały się mamy naszych kolegów.
      Realizacja programu była bardzo ciekawa. Dzięki zajęciom nauczyliśmy się:
            * rozpoznawać własne emocje,
            * poznawać konstruktywne sposoby ich wyrażania,
            * rozumieć relacje w rodzinie i z rówieśnikami,
            * kreatywnie myśleć.