^Powrót na góre
" alt="logo" width="326" height="133">
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Dni dodatkowe wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018

2 listopada 2017 - czwartek

30 kwietnia 2018 - poniedziałek

2 maja 2018 - środa

4 maja 2018 - piątek

1 czerwca 2018 - piątek

 

Gminny Program Profilaktyki Próchnicy dla Dzieci i Młodzieży w wieku 12 i 13 lat

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice/Opiekunowie!
W trosce o zdrowie naszych dzieci opracowano Gminny Program Profilaktyki Próchnicy dla dzieci w wieku 12 i 13 lat, zamieszkałych na terenie gminy Sędziszów Małopolski, którego celem jest ograniczenie występowania próchnicy zębów u młodych mieszkańców.


Program Profilaktyki Próchnicy realizowany jest przez wybrany (w drodze konkursu) gabinet stomatologiczny, skierowany jest do dzieci w wieku  12 i 13  lat, w 2017 r. są to dzieci urodzone w 2004 i 2005 r.
W ramach programu prowadzone są bezpłatne:

  • badania przeglądowe jamy ustnej z diagnozowaniem stanu i potrzeb z zakresu leczenia – pisemna informację dotyczącą potrzeb leczniczych rodzice/opiekunowie otrzymają na piśmie. Po zakończeniu programu rodzic indywidualnie podejmie decyzje czy i w jaki sposób będzie kontynuował zalecane leczenie.
  • lakowania bruzd zębów „siódmych" trzonowców stałych. Zęby te wyrzynają się u dzieci w wieku ok. 11 - 14 lat, i aby nie dopuścić do rozwoju próchnicy należy pokryć bruzdy na powierzchniach zgryzowych lakiem szczelinowym (można lakować tylko zęby zdrowe),
  • wykłady edukacyjne dla rodziców i dzieci podnoszące świadomość nt. próchnicy i metod walki z chorobą, właściwego żywienia wraz z instruktażem prawidłowych metod szczotkowania.

 

Rodziców/opiekunów  prosimy o poważne potraktowanie problemu i zgłaszanie się z dziećmi do udziału w programie, finansowanym przez Gminę Sędziszów Małopolski.

 

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa w Szkodnej. Zakaz kopiowania i rozpowszechniania zawartości stony bez zgody autora.