^Powrót na góre
  
  
  

Europejski Dzień Języków 2021

Europejski Dzień Języków, obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Zwraca on szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz zwiększenie świadomości oraz  szacunku dla wszystkich języków.
W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień bardzo pracowicie, choć tylko w gronie kolegów z klasy w związku z obowiązującymi ograniczeniami.  Podczas zajęć języka polskiego, angielskiego i niemieckiego uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami językowymi, ale również plastycznymi, bowiem głównym efektem naszych działań było dekorowanie i projektowanie przyniesionych koszulek słówkami, flagami i motywami w wybranych przez siebie językach. Uczniowie wykazali się kreatywnością i motywacją, a efekty ich prac pozostaną dla nich pamiątką i pewnie nie raz zawitają oni w swoich designerskich T-shirtach do szkoły. Dodatkowo podczas zajęć zaprezentowane zostały piosenki w różnych językach, nagrania audio prezentujące popularne słowa w wersji obcojęzycznej, których odgadnięcie niejednokrotnie sprawiło uczniom niemało trudności.  Wykonane zostały również gazetki szkolne, które przybliżyły uczniom historię i cele powstania tego szczególnego dnia. Już za rok kolejny Europejski Dzień Języków, na który już czekamy z nowym pomysłami.

Jadwiga Paprocka

 

 

Wycieczka do Sędziszowa Małopolskiego

W dniu 22 września 2021 roku uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do pobliskiego Sędziszowa Małopolskiego, pod opieką pań: Jadwigi Paprockiej, Renaty Opieli, Katarzyny Bizon oraz Lucyny Hosy. Pierwszym punktem harmonogramu było Kino Jedność przy MGOK w Sędziszowie Młp. oraz projekcja filmu pt. „Lassie, wróć!”, podczas którego niejeden widz uronił łzę. Po seansie filmowym grupami udaliśmy się do dwóch niezwykle ciekawych, lecz jak dotąd tajemniczych dla nas miejsc – Komisariatu Policji oraz siedziby Telewizji Sędziszów. Podczas spotkania z Komendantem uczniowie mieli możliwość bliżej poznać tajniki i miejsca pracy naszych stróży prawa, zadać mnóstwo nurtujących ich pytań oraz zasiąść za kierownicą radiowozu.

Na czym polega magia telewizji? Jak wygląda praca dziennikarzy od kuchni? Co robi kamerzysta? Czy to, co widzimy na ekranie zawsze jest prawdą? Na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły szukali odpowiedzi w siedzibie Telewizji Sędziszów podczas spotkania z redaktorem, który w interesujący sposób wprowadził nas w tajniki telewizyjnego świata.  

Mimo początkowo pochmurnej aury wyjazd okazał się bardzo interesujący, niektórzy uczniowie z klasy 8 poczuli, że te zawody mogą stanowić rozwiązanie odnośnie niedalekiej przyszłości i nurtującego pytania: co dalej po szkole podstawowej?  Życzymy im powodzenia.

22.0 5.jpg22.0 2.jpg22.0 3.jpg22.0 4.jpg22.0 7.jpg22.0 1.jpg22.0 6.jpg22.0 8.jpg

1 września 2021r. o 9.30 nasi uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. 

 

Pani Dyrektor przywitała wszystkich na sali gimnastycznej. Następnie uczniowie udali się do swoich klas gdzie otrzymali plan zajęć od swoich wychowawców.

 

 

 

Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami

Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Gnojnicy Woli i oczywiście przystępujemy do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021.

Do wykonania zadania nominujemy:

1. Szkołę Podstawową w Zagórzycach Dolnych

2. Szkołę Podstawową w Górze Ropczyckiej

3. Szkołę Podstawową w Gnojnicy Dolnej.

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem oraz ich rodzicom. Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

 

                                       

                                

Sprawozdanie Finansowe 

”Sprawozdanie Finansowe składające się z bilansu, rachunku zysków i strat, zestawienia zmian i informacji dodatkowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2020 r. poz. 342) znajduje się tutaj ->

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa w Szkodnej. Zakaz kopiowania i rozpowszechniania zawartości stony bez zgody autora.