^Powrót na góre
  
  
  

Książki naszych marzeń

 

W dniu 17 grudnia 2015 roku odbyła się w naszej szkole wystawa zakupionych nowości książkowych w ramach programu „Książki naszych marzeń” oraz spotkanie z bibliotekarką  Biblioteki Publicznej w Zagorzycach. Pani Katarzyna Róg przedstawiła dla  uczniów   klas  I – III prezentację multimedialną pt. „Maria Konopnicka wielka polska poetka – życie i twórczość dla dzieci”. Zapoznała dzieci z życiem i twórczością znanej poetki i pisarki. Miały one możliwość pooglądać książki oraz zapoznać się z literaturą  dziecięcą. W trakcie spotkania wspólnie z panią Kasią uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Na spotkaniu z uczniami kl. IV – VI bibliotekarka przedstawiła prezentację pt. „Dzieje  biblioteki i książki”. Uczniowie z zainteresowaniem poznawali historię książki i najstarsze biblioteki świata.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą chętniej czytać zakupione nowości książkowe w ramach wyżej wymienionego programu. Nowa, poczytna książka to pożyteczny, alternatywny sposób spędzania wolnego czasu.

 

 

 

 

 

Copyright © 2014. Szkoła Podstawowa w Szkodnej. Zakaz kopiowania i rozpowszechniania zawartości stony bez zgody autora.