Europejski Dzień Języków 2021

Europejski Dzień Języków, obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Zwraca on szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz zwiększenie świadomości oraz  szacunku dla wszystkich języków.
W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień bardzo pracowicie, choć tylko w gronie kolegów z klasy w związku z obowiązującymi ograniczeniami.  Podczas zajęć języka polskiego, angielskiego i niemieckiego uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami językowymi, ale również plastycznymi, bowiem głównym efektem naszych działań było dekorowanie i projektowanie przyniesionych koszulek słówkami, flagami i motywami w wybranych przez siebie językach. Uczniowie wykazali się kreatywnością i motywacją, a efekty ich prac pozostaną dla nich pamiątką i pewnie nie raz zawitają oni w swoich designerskich T-shirtach do szkoły. Dodatkowo podczas zajęć zaprezentowane zostały piosenki w różnych językach, nagrania audio prezentujące popularne słowa w wersji obcojęzycznej, których odgadnięcie niejednokrotnie sprawiło uczniom niemało trudności.  Wykonane zostały również gazetki szkolne, które przybliżyły uczniom historię i cele powstania tego szczególnego dnia. Już za rok kolejny Europejski Dzień Języków, na który już czekamy z nowym pomysłami.

Jadwiga Paprocka

EDJ 11.jpgEDJ 7.jpgEDJ 9.jpgEDJ 10.jpgEDJ 8.jpgEDJ 1.jpgEDJ 6.jpgEDJ 5.jpgEDJ 2.jpgEDJ 3.jpgEDJ 4.jpg