Dzień Rodziny w Szkodnej

We wtorek 11.06.2024 r. sala gimnastyczna stała się miejscem teatralnym, gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się, aby świętować Dzień Rodziny. Wydarzenie to rozpoczęło się od przywitania przez Panią Dyrektor Krystynę Jakubiec, która z radością i otwartością przywitała i złożyła życzenia wszystkim gościom. Na początku zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego. Najmłodsi opowiadali o marzeniach oraz zawodach, w jakich sprawdziliby się mama oraz tata. W wierszach i piosenkach dzieci wyraziły swoje głębokie uczucia do rodziców. Przedszkolaki z entuzjazmem i odwagą stanęły na scenie i podzieliły się swoimi umiejętnościami i poczuciem humoru. Następnie uczniowie z klas 1-3 przenieśli wszystkich zebranych do bajkowego świata pełnego przygód i niespodzianek, gdzie zwierzęta mówiły ludzkim głosem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały taniec pt. „Witajcie w naszej bajce”. Mali artyści wcielili się w rolę aktorów do bajek wspaniałego poety Jana Brzechwy. Nie zabrakło takich utworów jak: „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Co w trawie piszczy”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Żaba”, „Żuraw i czapla”. Dzieci z wdziękiem tańczyły, śpiewały i recytowały. Sprawiły, że każdy wiersz Brzechwy ożył – niosąc radość i uśmiech. Dzień Rodziny był również okazją do zaprezentowania talentów uczniów należących do kółka teatralnego. Uczniowie zatańczyli do piosenki „Hafanana”. Dodatkowo uczniowie klas IV i V zaprezentowali się w tańcach, które przygotowały dla swoich rodziców. Uczennice z klasy V zaprezentowały swoje wokalne talenty w piosenkach pt. „Bo rodzina to rodzina” oraz „Nic dwa razy się nie zdarza”. Na końcu cała społeczność szkolna zaśpiewała gorące „STO LAT”, uczniowie naszej szkoły rozdali upominki, które wykonały dla swoich rodziców. Szczególnym punktem programu była obecność lokalnej telewizji TV Sędziszów Małopolski, która utrwalała radosne wydarzenia. Po tych radosnych, wyniosłych chwilach rodzice udali się na poczęstunek przygotowany przez pracowników Szkoły Podstawowej w Szkodnej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Szkodnianki”. Dzień Rodziny w Szkodnej był dniem niezwykłym. Rodzice nawet uronili łezkę szczęścia. Był to dowód na to, że każdy wysiłek w wychowanie i edukację dzieci jest bezcenny.

Nagranie z TV Sędziszów dostepne >>>>tutaj<<<<

Zdjęcia z TV Sędzisżów dostępne >>>>>tutaj<<<<